مقاله ها

چهره برتر جهانی در رشته استقامت

نوشته شده توسط مدیر سایت

maria

چهرۀ برتر استقامت جهان

ماریا مرسدس آلوارز پانتن (María Mercedes Álvarez Pontón) ، متولد ۲۰ جولای ۱۹۷۶ در شهر رِویادِی‌کاماگو در کانتابریای اسپانیا است.

او بر اساس اعلام سایت فدراسیون جهانی سوارکاری تا تاریخ ۳ نوامبر ۲۰۱۶  در جایگاه اول رتبه‌بندی جهانی سوارکاری استقامت قرار داشت.

ماریا همسر جام پانتی داکس (Jaume Punti-Dachs) ، دیگر سوارکار اسپانیایی در رشتۀ استقامت است که او نیز به‌تازگی قهرمان مسابقات جهانی لونژینز ۲۰۱۶ در شهر سامرین شد.

در سال ۲۰۰۷ او و همسرش، اولین زن و شوهری بودند که در مسابقات قهرمانی اروپا موفق به کسب مدال شدند.

ماریا سه فرزند دارد و در سال ۲۰۱۰، تنها هفت هفته پس از تولد اولین دخترش، برندۀ مدال طلای بازی‌های سوارکاری جهانی FEI ۲۰۱۰ در لکسینگتون ایالت کنتاکی آمریکا شد. او بعداً در مصاحبه‌ای گفت که در طول مسابقه احساس خوبی داشته و تنها چیزی که پس از پایان این رقابت می‌خواسته، این بوده است که برای دیدن نوزادش به هتل بازگردد.

این سوارکار برتر استقامت که دارندۀ مدال طلای مسابقات FEI اروپا در سال ۲۰۰۹ بود، به دنبال کسب مدال طلای لکسینگتون FEI ۲۰۱۰، اولین سوارکاری شد که به‌طور هم‌زمان، دارندۀ هر دو عنوان برتر جهانی و اروپایی استقامت بود.

در سال ۲۰۱۱ نیز، مدال نقرۀ لیاقت در حوزۀ ورزش از طرف انجمن سلطنتی اسپانیا به او اعطا شد.

از دیگر افتخارات ماریا می‌توان به مدال طلای مسابقات قهرمانی جهان ترنگانوی مالزی اشاره کرد که به همراه اسب عرب شگفت‌انگیزش، نابی (Nobby) در سال ۲۰۰۸ ازآن خود کرد. همچنین او با نابی موفق به کسب مدال طلای تیمی و انفرادی قهرمانی اروپا سال ۲۰۰۹ در آسیسی ایتالیا، مدال طلای انفرادی و نقرۀ تیمی قهرمانی اروپا سال ۲۰۱۱ در فلوراک فرانسه و نقرۀ تیمی و برنز انفرادی قهرمانی اروپا سال ۲۰۰۷ در باروکادالوای پرتغال شد.

پانتن دورانی رویایی با نابی داشت. او در مصاحبه‌ای که با CNN داشت بر اهمیت تشکیل همکاری کامل بین اسب و سوارکار تأکید کرد و در مورد نریان محبوبش گفت: «او همیشه یک برنده است، من فکر می‌کنم که او به‌عنوان برنده به دنیا آمده و یک قهرمان است. حتی اگر خسته باشد هنگامی‌که اسب دیگری او را به چالش می‌کشد تا پایان، مسابقه را ادامه می‌دهد».

ماریا سعی کرد با نابی و با کسب عنوان اول مسابقات قهرمانی جهان سال ۲۰۱۲ به رکورد بکی هارت (Becky Hart) آمریکایی که با قهرمانی در سال‌های ۱۹۸۸، ۱۹۹۰ و ۱۹۹۲ به سه‌گانه رسیده بود، دست پیدا کند اما در مسابقات یوستون پارک انگلیس چهارم شد و از رسیدن به این رکورد بازماند.

منابع: Cnn.com, es.Wikipedia.org, Fei.org

        راهنمای خرید                تماس با ما                       درباره ما                    قوانین و مقررات 

logo-samandehi
جوملا فارسی